Feldherr FSLB250P15 - Storage box FSLB250 for 80 Christmas baubles / Christmas baubles diameter
Cardboard, Foam material, PlasticProduct details
Neatly stored and safely transported. The Feldherr storage box holds up to 80 balls with a diameter of 50 mm.
The storage box reliably protects its contents from dust and impacts, ensuring that especially painted balls are safeguarded against wear. This set provides a secure place for 80 balls, each with a diameter of 50 mm.
Length | 345 mm |
Width | 275 mm |
Item number | 43243348 |
Manufacturer | Feldherr |
Category | Tabletop miniatures |
Manufacturer No. | FSLB250P15 |
Release date | 28-2-2024 |
Material group | Cardboard, Foam material, Plastic |
Material | fine-pored foam, High quality |
Minimum age | 8 years |
Tabletop Art | Tabletop accessories |
Number of pieces | 80x |
CO₂ emissions | 0,94 kg |
Length | 345 mm |
Width | 275 mm |
Height | 250 mm |
Diameter | 50 mm |