Sirena Signalhupe SLEMMULTISMD24D orange klein m.Multi SMD LED 24VDC 38842
More than 10 pieces in stock at supplier
Colour2
Product details
- Versatile light signals: steady light, single, double, and triple flash
- High volume of 96 dB for effective warning
- Robust, self-extinguishing polycarbonate housing
- Temperature range of -30 °C to +50 °C for various operating conditions
- IP43 protection rating against dust and splashes.
Burglary protection type | Siren |
Item number | 34729696 |
Manufacturer | Sirena |
Category | Burglary protection + Alarm systems |
Manufacturer No. | 38842 |
Release date | 17-5-2023 |
Colour | Orange |
Exact colour description | Orange |
Material group | Plastic |
Material | Plastic |
Protection type (IP code) | IP43 |
Sound level (standby) | 96 dB |
Application range | Outdoor |
Requires Smart Home Hub | No |
Country of origin | Italy |
CO₂ emissions | 29,26 kg |
Power supply | Electrical connection |
Length | 83 mm |
Width | 77 mm |
Height | 21 mm |
Product Safety |
30-day right of return
Compare products
Goes with
Reviews & Ratings
Statutory warranty score
Source: Galaxus- SirenaNot enough data
- 1.GAH0 %
- 1.HP Autozubehör0 %
- 1.KH Security0 %
- 1.Renkforce0 %
Statutory warranty case duration
- 1.Abus0 days
- 1.Aqara0 days
- 1.eufy0 days
- 1.Nedis0 days
Return rate
How often is a product of this brand in the «Burglary protection + Alarm systems» category returned?
- 1.Ubiquiti1,2 %
- 2.Sensative1,3 %
- 3.HP Autozubehör1,4 %
- 4.Shelly1,7 %